آموزش ها

ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

انواع ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه:

راه حل های متنوعی برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه وجود دارد که با توجه به تعداد دوربین ها و زیرساخت شبکه موجود و همچنین مکانیزم های فشرده سازی تصاویر می توان یکی از آنها را به کار برد.

۱- استفاده از Hard Disk Drive: در صورتیکه از NVR برای تعداد کمی دوربین مداربسته استفاده می کنید، می توانید از HDD برای ذخیره سازی استفاده نمایید. این HDD درون دستگاه NVR بسته می شود و تصاویر را ذخیره می نماید.

دستگاه های NVR دارای محدودیت نصب HDD درون خود می باشند و در صورتیکه بخواهیم تعداد روزهای کمی تصاویر را نگهداری نماییم از این راه حل استفاده می کنیم.

۲- استفاده از File Server ها: در صورتیکه می خواهید تعداد روزهای ذخیره سازی بیشتر باشد، دیگر دستگاه NVR تعداد HDD مورد نیاز شما را پشتیبانی نمی کند. دستگاه NVR در بهترین حالت ممکن است هشت HDD را با ظرفیت ۶TB و یا ۸TB پشتیبانی کنند. و در صورت نیاز به فضای بیشتر بایستی سراغ سرورهای کامپیوتری بروید.

سرورها قابلیت داشتن تعداد HDD های بیشتری را دارند و می توانند تا حد زیادی مشکل ذخیره سازی را رفع کنند. این سرورها معمولاٌ بعنوان File Server در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند که می توانید برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته File Server مجزایی داشته باشید. در صورتیکه تعداد دوربین های شما بسیار زیاد باشد و سرورها به تنهایی نتوانند نیاز فضای شما را رفع کنند بایستی به سراغ راه حل بهتری بروید.

۳- استفاده از DAS و یا NAS و یا SAN: ذخیره سازهای DAS و NAS و SAN هر سه توانایی ذخیره سازی حجم بسیار زیادی از فایل را دارا می باشند. تفاوت این ذخیره سازها در نحوه کارکرد و پیکربندی آنها می باشد. ذخیره ساز DAS تقریباً شبیه هاردهای کامپیوتر و سرور عمل می کند. ذخیره سازهای NAS به شبکه کامپیوتری متصل می شوند و HDD ها بر روی یک یا چند سرور خاص قرار می گیرند و قدرت عملکرد و انعطاف بیشتری نسبت به DAS را به مدیران شبکه می دهند. و اما ذخیره ساز SAN که امروزه بیشتر از هر ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرد به نحوی عمل می کند که دستگاه ذخیره ساز هیچگونه وابستگی به سرورهای کامپیوتری ندارد و کاملاً بصورت مستقل عمل می کند و از طریق شبکه می تواند فایل ها را در خود ذخیره نماید.

راه اندازی دستگاههای Server در یک شبکه نیاز با دانش داشته و کارشناسان متخصص این کار می بایست آنها را راه اندازی کنند و سطوح دسترسی را برای دسترسی به فایل ها و تصاویر دوربین مداربسته تعیین کنند.

استفاده از SAN نیز دانشی تخصصی نیاز دارد که می توان با رجوع به کتاب های آموزشی و استفاده از لابراتوار، آنها را راه اندازی و علم این فن را فرا گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *