مقالات

تکنولوژی HDCVI

تاریخچه

در سال ۱۹۷۰ ، اولین سیستم آنالوگ دوربین مدار بسته در بازار معرفی شد.ودر سال ۲۰۰۰،دستگاه های DVR اختراع شد.شرکت داهوا به عنوان پیشگام در فناوری ، منجر به تغییر سریع این فن آوری گردید ودر سال ۲۰۱۲، برای اولین بار شرکت داهوا با معرفی تکنولوژی (HDCVI) انقلاب بزررگی در ضمینه فن آوری سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ بوجود آورده و عصر جدیدی از دوربین های مدار بستهHD  را افتتاح کرد. High Definition Composite Video Interface که به اختصار (HDCVI) نامیده میشود.

این تکنولوژی یک استاندارد ویدیویی HD می باشد که به شما این امکان را  می دهد که تصاویر را با استفاده از کابل کواکسیال (coaxial) در فواصل طولانی (تا ۷۰۰متر) بدون افت کیفیت و بصورت HD انتقال دهید. همچنین این تکنولوژی قیمتی مقرون به صرفه نسبت به دیگر تکنولوژی های مشابه دارد که در مقایسه با خدمات و همچنین نصب بسیار آسان آن کاملا منطقی است. سیستم نظارت (HDCVI)  وارث تمام مزایای استفاده از سیستم نظارت آنالوگ سنتی، به ویژه “سادگی”، که به معنی پلاگین (نصب اسان) است.

این تکنولوژی راه حلی کامل و مفید برای ارتقای سیستم های سنتی و یکپارچه انالوگ در سازمان ها و ادارات مهم دولتی و امنیتی و منازل مسکونی با سیستم های نظارت تصویری با کیفیت بالا و قابل اعتماد فراهم آورده است کیفیت بالا تکنولوژی (HDCVI)  به عنوان یکی از شاخصه های مهم این تکنولوژی محسوب می شود که دارای کیفیت تصویر ۴MP / 1080P / 720P و حتی کیفیت ۴K  نیز میباشد.

از دیگر ویژگی های این تکنولوژی میتوان به امکان انتقال تصویر , صدا و اطلاعات (دستورات) همه در قالب یک کابل کواکسیال (coaxial) اشاره نمودو همچنین در انتقال تصویر نویز پذیری پایین تری را ایجاد نموده و با وجود ۴ سال از گذشت این تکنولوژی پیشرفت چشم گیری داشته و در آینده نزدیک کیفیت بالاتر و قیمت مقرون به صرفه ای را فراهم می آورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *