آموزش ها

مشاهده فایل h264 در کامپیوتر

همانطور که می دانید، پس از بکاپ گرفتن تصاویر دوربین مداربسته بر روی فلش و یا هارد اکسترنال، می توانید آنها را روی کامپیوتر خود مشاهده نمایید. بسیاری از مواقع پیش آمده که کاربران وقتی فایل ها را بر روی کامپیوتر خود انتقال می دهند، نمی توانند آنها را باز کرده و مشاهده نمایند. این بدان معنا است که Player مناسب جهت پخش فایل های تصویری ضبط شده در کامپیوتر شما وجود ندارد.

برای رفع این مشکل چند نرم افزار و راه حل پیشنهاد می شود.

قبل از معرفی آنها به این نکته دقت کنید که فایل های تصاویر دوربین مداربسته را می توانید با یکی از دو فرمت H264 و یا AVI بکاپ بگیرید. امروزه فرمت بکاپ بصورت H265 نیز وجود دارد. با هر کدام از دو فرمت فوق که بکاپ خود را تهیه می کنید بایستی نرم افزار پخش آنها را نیز در کامپیوتر خود داشته باشید و یا فایل ها را با استفاده از نرم افزارهای دیگر به فرمت های قابل پخش در کامپیوتر خود تبدیل کنید.

استفاده از نرم افزار KMPlayer: این نرم افزار امروزه یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای پخش صوت و تصویر در رایانه ها می باشد. با نصب این نرم افزار عمده مشکل کاربران معمولاً حل می شود ولی ممکن است نسخه نصب شده فرمت تبادلی فایل شما ر ا پشتیبانی نکند. در اینصورت بایستی از CODECهای جداگانه این نرم افزار استفاده نمایید. این CODEC ها در اینترنت به سادگی قابل دانلود می باشند. کافی است در موتورهای جستجو مانند Google همان CODECهای مورد نظر KMPlayer را جستجو کنید.

استفاده از نرم افزار VLC Media Player: این نرم افزار نیز از پخش کننده های صوت و تصویر بسیار قدرتمند می باشد. این نرم افزار معمولاً تمامی CODEC های مورد نیاز جهت پخش فایل هایی از جمله با فرمت AVI را نیز دارا می باشد. کمتر پیش آمده که یک فایل صوتی و یا تصویری با این نرم افزار پخش نگردد.

نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که می توانند مانند دو نرم افزار فوق در پخش فایل هایی با فرمت H264 و یا AVI که در فلش بکاپ گرفته اید بکار آیند. مانند نرم افزار Classic Media Player که این نرم افزار نیز با استفاده از CODEC های تخصصی خود این فایل ها را پخش می نماید.

در صورت عدم پخش فایل مورد نظر شما توسط نرم افزارهای فوق، می توانید فرمت فایل خود را از H264 و یا AVI به فرمت های عمومی فایل های تصویری مانند MP4 و یا MPEG و یا MKV و … تبدیل نمایید. برای انجام این فرآیند به نرم افزارهای Convertor نیاز دارید.

یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارهای تبدیل فایل های صوت و تصویر به یکدیگر، AiSeesoft Total Video Convertor می باشد. این نرم افزار با کاربری بسیار ساده ای که دارد می تواند تمامی فایل های صوت و تصویر را به همدیگر تبدیل نماید. کافی است فایل خود را در این نرم افزار Add کنید و سپس فرمت فایل خروجی را انتخاب و بر روی دکمه Convert کلیک کنید.

نرم افزارهای Convertor دیگری هم وجود دارند که می توانند همانند نرم افزار فوق فایل های تصویری را به یکدیگر تبدیل کنند.

پس از تبدیل فایل مورد نظر خود می توانید آنها را در نرم افزارهای پخش مانند KMPlayer و یا VLC Player مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *